Spotkania IPA w jednostkach czeskiej policji - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Spotkania IPA w jednostkach czeskiej policji

Data publikacji 25.03.2012

Tradycyjnie na początku każdego roku w myśl dewizy IPA (International Police Association) - "Servo per Amikeco - Służyć poprzez Przyjaźń" - odwiedziłem siedziby Policji w Chrastavie k. Liberca i Novym Meście pod Smrkiem w Górach Izerskich. Miejscowości te są odpowiednio miastami partnerskimi Lwówka Śląskiego i Mirska w powiecie lwóweckim.

Na spotkaniu npor. Bc. Tomasz DOSTAL - szef Policji w m. Chrastava i npor. Bc Alesz CERMAN - szef Policji w m. Nove Mesto pod Smrkiem otrzymali m.in. kalendarze policyjne, PCK i Lwówka Śl. oraz kwartalniki Sekcji Polskiej IPA i inne regionalne upominki, w tym lwóweckie piwo warzone w najstarszym w Polsce browarze z 1209 r. Przekazałem pozdrowienia od przewodniczącego Regionu IPA Jelenia Góra i komendantów Komendy Powiatowej Policji Lwówek Śląski wraz z ich wizytówkami i naszywką KPP. W podziękowaniu obiecali przyjechać na powiatowe obchody święta Policji.

W Chrastawie spotkałem się jeszcze z szefem Policji Miejskiej Miroslavem Boch i na kawie z burmistrzem inż. Michaelem CANOV, który prosił o serdeczne pozdrowienie burmistrza Ludwika Kaziów i sekretarza Jana Serafina. W punkcie informacyjnym bogatym w materiały były nawet prospekty Lwówka Śl. Spotkania takie służą pogłębianiu przyjażni pomiędzy naszymi służbami i narodami.

Servo per Amikeco

Zdzislaw Mirecki 

Powrót na górę strony