Piłka Nożna z IPA Poznań - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Piłka Nożna z IPA Poznań

Data publikacji 23.05.2012

Już po raz czternasty na boiskach gościnnego Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w Błażejewku k. Kórnika rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA Poznań 2012. W tym roku do rozgrywek turniejowych przystąpiło 15 drużyn piłkarskich, w tym drużyny IPA Aluty (Litwa) oraz IPA Gyöngöys (Węgry). Których celem było zwycięstwo w rozgrywkach.

Tegoroczny turniej został objęty patronatem honorowym przez:

- Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Krzysztofa Jarosza,
- Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka,
- Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego
Po pierwszym dniu zaciętych meczy wyłoniona została 8 drużyn, które w sobotnie przedpołudnie rozpoczęły dalsze rozgrywki. Po meczach w dwóch grupach wyłoniona została czwórka półfinalistów. W pierwszym półfinale drużyna gospodarzy IPA Poznań po zaciętym meczu, już w dogrywce uległa drużynie KWP Bydgoszcz 1:0, natomiast IPA Gdynia pokonała IPA Częstochowa 3:0. Tak więc do finału awansowały drużyny IPA Gdynia i KWP Bydgoszcz, natomiast w meczu o III miejsce spotkały się drużyny IPA Poznań i IPA Częstochowa. Mecz o III miejsce zakończył się zwycięstwem IPA Poznań 5:0, natomiast w meczu finałowym KWP Bydgoszcz zwyciężyła 4:1 i zdobyła zwycięski puchar.

Wieczorem na wspólnym spotkaniu wręczone zostały puchary i medale dla zwycięskich drużyn oraz nagrody dla Najlepszego Strzelca i Bramkarza Turnieju. Najlepszym Strzelcem Turnieju z wynikiem 7 goli został zawodnik KWP Bydgoszcz Krzysztof Koralikowski, natomiast Najlepszym Bramkarzem uznany został bramkarz IPA Poznań Maciej Lubczyński. Również w trakcie zakończenia wręczony został Puchar Fair Play, który otrzymała drużyna IPA Alytus.

Witold Drzażdżyński
IPA Poznań
foto Hanna Wachowiak
 

Powrót na górę strony