Szkolenie Kwalifikowana Pierwsza Pomoc - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Szkolenie Kwalifikowana Pierwsza Pomoc

Data publikacji 06.02.2017

W Nowym Targu odbyło się szkolenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w którym wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji , funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Zakopanem a także strażacy Państwowej Straży Pożarnej Nowy Targ.

Szkolenie zostało zrealizowane w celu podniesienia ich umiejętności. Odbycie tego kursu pozwoli na niesienie pomocy i ratowanie życia w trakcie realizowania zadań służbowych, niezależnie od miejsca, czy czasu..
66 godzinny kurs regulowany Ustawą Ministerstwa Zdrowia miał na celu przygotowanie wszystkich uczestników do fachowej i szybkiej realizacji różnorodnych zadań z zakresu ratownictwa.
Uczestnicy zapoznali się z organizacją ratownictwa medycznego, bezpieczeństwem własnym i poszkodowanego, oraz miejsca zdarzenia. Poznali zestawy ratownicze, elementy anatomii i fizjologii, a także ocenę poszkodowanego.

W zakres szkolenia wchodziło również ocena poszkodowanego, zasady resuscytacji, zasady defibrylacji, działanie podczas wstrząsu i innych stanach nagłych / drgawki, cukrzyca, zawał, udar, zatrucie, podtopienie /, a także działanie w wypadku urazów mechanicznych, obrażeń / złamania, zwichnięcia / oraz urazów chemicznych, termicznych, czy elektrycznych. Przećwiczone zostały również taktyki działań ratowniczych, oraz ewakuacje ze stref zagrożenia.
Kurs KPP przeprowadzany został przez specjalistów -  instruktorów firmy Akcja Serca.
Weryfikacja wiedzy i nabytych umiejętności odbył się w dniach 09-10.01.2017r. w oparciu o egzamin składający się z dwóch części: egzaminu teoretycznego i egzaminu praktycznego.
W dniu 20.01.2017r. w sali konferencyjnej, w obecności zastępcy komendanta KPP Nowy Targ p. młodszego inspektora  Macieja Kubiaka uczestnicy odebrali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności.


Składamy podziękowania dla organizatorów szkolenia - spotkało się ono ze sporym zainteresowaniem nie tylko funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ale również ich przełożonych.

 

 

tekst: M. Kapołka
fot: M. Kapołka

Powrót na górę strony