Nowosądeccy „ ipowcy „ z wizytą w Czarnogórze. - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Nowosądeccy „ ipowcy „ z wizytą w Czarnogórze.

Data publikacji 13.02.2017

W dniach 3-5.02.2017 roku, czteroosobowa delegacja naszego regionu, na zaproszenie IPA Region Jug w Czarnogórze, przebywała w Herceg Novi, gdzie odbywało się międzynarodowe spotkanie „Dni Mimozy”. Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem „Razem przeciw narkotykom”.

Wśród licznych członków IPA Czarnogóra w spotkaniu uczestniczyło około 60 ipowców z zagranicy z 13 regionów IPA: IPA Banjaluka(BiH), IPA Belgrad, IPA Bijelina,IPA Brcko, IPA Doboj, IPA Hrvacko Zagorje,IPA Krusevac, IPA Sarajevo,IPA Smederevo, IPA Subotica, IPA Veles(Macedonia),IPA Zagrzeb.

W dniu 4 lutego 2017 zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Regionem IPA Nowy Sącz a Regionem Jug. W imieniu zarządu Regionu podpisał je skarbnik Artur Durczak a w imieniu IPA Jug sekretarz regionu Dejan Janković. Ponadto, delegacja naszego regionu została przyjęta przez prezydenta okręgu Herceg Novi – Adrijana Radmana. Podczas spotkania rozmawiano o podpisanym porozumieniu jak również zapoznano Pana Prezydenta z regionem nowosądeckim, historią które wzbudziły jego zainteresowanie. Na zakończenie spotkania wymieniono się okolicznościowymi upominkami.

Nasza delegacja uczestniczyła także w przemarszu przez miasto, podczas którego odbywał się także festiwal wina i ryb a także występy wielu zespołów ubranych w regionalne stroje. Wieczorem w centrum miasta odbył się koncert znanego piosenkarza Toniego Cetnickiego.

Podczas spotkań z kolegami w wymienionych wyżej regionów, członkowie naszej delegacji wymieniali się doświadczeniami w realizacji i wdrażaniu programów propagujących walkę
z narkotykami w poszczególnych krajach a także udziału IPA w tych przedsięwzięciach.

Liczymy, że podpisane porozumienie przyniesie w przyszłości wiele wspólnych działań dla dobra członków naszego stowarzyszenia.

 

Tekst:E.Gargula, zdjęcia: S.Gargula, V.Danaj.

Powrót na górę strony