Zbieramy nakrętki dla Kingi!! - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Zbieramy nakrętki dla Kingi!!

Zakrętki zebrane przez policjantów XXVI rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie dla Kingi Krecigłowy, trzyletniej dziewczynki z zespołem Downa, przebyły trasę 1449 kilometrów z Mitrovicy do Mielca.

Mundurowi z XXVI zmiany, pod dowództwem podinsp. Marcina Kurasa, przyłączyli się do akcji „Wkręceni w odkręcanie zakrętek dla Kingi” organizowanej przez IPA Region Mielec. Pomimo trudów codziennej służby, pomagają małej dziewczynce. Odkręcają i zbierają dla niej plastikowe zakrętki. 
 
W styczniu 2017r. policjanci, którzy jechali do Polski na urlop, zabrali ze sobą zebrane w bazie zakrętki i przywieźli je Kindze. Oprócz nich dostała specjalny prezent. Maskotkę XXVI rotacji JSPP w Kosowie, symbolizującą orła. Mała dama zawstydziła się mundurowych, jednak zabawka szybko przełamała lody i wywołała na jej buzi ogromny uśmiech.
 
Prezydium IPA Region Mielec serdecznie dziękuje Policjantom XXVI rotacji JSPP w Kosowie. Ich postawa zasługuje na uznanie i  szacunek. Powinni być wzorem do naśladowania dla innych.  
 
Zebrane zakrętki zostaną sprzedane firmie recyklingowej, która wpłaci środki finansowe na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą” – cel szczegółowy: KRĘCIGŁOWA KINGA. Uzyskane w ten sposób pieniądze rodzice Kingi przeznaczają na pokrycie specjalistycznej rehabilitacji. 
 
Kinga ma swój profil na Facebook: Oto jest Kinga, gdzie jej rodzice pokazują postępy w rehabilitacji. 
 
Servo Per Amikeco 
 
Tekst: K.Baracz
Zdjęcia: A.Kręcigłowa
Powrót na górę strony