41 edycja Biegu Piastów za nami! - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

41 edycja Biegu Piastów za nami!

Data publikacji 17.03.2017

Od 3 do 5 marca 2017 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się główna impreza biegowa w ramach 41 BIEG PIASTÓW. Jak co roku, od 18 lat rozgrywany jest również Policyjny Bieg Piastów, z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej.

W 41 Biegu Piastów, wzięła udział również Justyna Kowalczyk, która w biegu na 50 km zajęła I miejsce wśród kobiet. Gratulacje zwyciężczyni złożył m.in Julian Gozdowski, który odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nadanym przez prezydenta RP.

W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

Policjanci startowali w biegu na 9 km, który odbył się w tym roku w piątek, tj. 3 marca br. oraz w biegu głównym na 50 km. Na dystansie 9 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 18 Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Mateusz Matusik z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 9 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Elżbieta Rosa z Tłuszcza, a trzecie Katarzyna Kozubek z Jeleniej Góry. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 9 km w Policyjnym Biegu ufundował Komendant Główny Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – podinsp. Bogumił Kotowski. Puchar za drugie miejsce zwycięzcom w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył –podinsp. Włodzimierz Chmiel Komendant Komisariatu Policji w Kowarach. Puchar za trzecie miejsce ufundował Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze wspólnie z przewodniczącym Zarządu Terenowego Związku Policjantów we Wrocławiu, a wręczył go członek Związków Zawodowych Jerzy Zajączkowski.

W sobotę , tj. 4 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 50 km. Najlepszym biegaczem na tym dystansie , reprezentującym Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji okazał się Arkadiusz Ogorzałek z Kłodzka. Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który osobiście wręczył fundator –insp. Arkadiusz Golanowski w asyście zastępcy insp. Krzysztofa Niziołka. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze otrzymał Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, a wręczył go podinsp. Bogumił Kotowski. Trzecie miejsce w tym biegu zajął Artur Mazurek z Czarnego Boru, który otrzymał Puchar Prezydenta Sekcji Polskiej IPA, który w jego imieniu wręczył podinsp. Bogumił Kotowski.

41 BIEG PIASTÓW już za nami. Czekamy na uczestników za rok!

 

Małgorzata Gorzelak

Powrót na górę strony