Cross Straceńców - krew, pot i łzy - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Cross Straceńców - krew, pot i łzy

W dniach 22-23.04.2017 w Głogowie odbyła się VII Edycja Crossu Straceńców. Bieg, który określany jest przez pomysłodawców – Jedynym takim biegiem w Polsce.

Na torze motocrossu w głogowskim Górkowie odbyło się szereg biegów w różnych kategoriach. Począwszy od biegów dla dzieci, poprzez sztafety a zakończywszy na biegach głównych. W tym roku organizatorzy zapewnili dla zawodników, aż 3 dystanse do wyboru.  Bieg „miedziowy” o dystansie 7 km. bieg „srebrny” o dystansie 14 km oraz bieg „złoty” o dystansie aż 21 km.

 Cros Straceńców nie mógł się odbyć bez startu członków IPA REGION Głogów.  W tym roku wystartowali  : Grzegorz Paterek i Krystian Biegajło.

Pierwszego dnia zmagań Grzegorz wraz z Krystianem wzięli udział w sztafecie . Pokonując dystans 6 x 1 km zdobyli oni 7 lokatę na 40 drużyn.

Drugiego dnia zmagań Krystian postanowił spróbować swoich sił w ,,Złotym” biegu, na dystasie 21 km.   Aż 131 osób postanowiło stawić czoła temu dystansowi. Jak powiedział nam Krystian – bieg nie należał do łatwych, opady deszczu i gradu, silny wiatr oraz ciągłe skurcze w mięśniach skutecznie utrudniały walkę z wymagającym terenem głogowskiego motocrossu.

Zmienne warunki pogodowe czy też wszechobecne błoto nie powaliło Krystiana na kolana.  Ostatecznie udało się zakończyć ten bieg z czasem: 01:48:41 co dało w klasyfikacji OPEN miejsce 30 (131).

Krystianowi i Grzegorzowi serdecznie gratulujemy pokonania Crosu Straceńców.

 

Tekst: Dominika Hucał

 Zdjęcia: Krystian Biegajło

Powrót na górę strony