Głogowianka z pucharem Mistrzostw Polski Policji w Triatlonie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Głogowianka z pucharem Mistrzostw Polski Policji w Triatlonie

11 czerwca 2017 przy wspaniałej pogodzie w Gminie Mietków, odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ¼ Ironman, w którym wystartowała policjantka z Głogowa reprezentująca IPA Region Głogów Barbara Szyrner. Pierwszy etap obejmował 950 m pływania ulubionej konwencji Basi gdzie na brzegu zameldowała się w czołówce.

 Następnie buty na nogi, kask i okularki na głowę i przesiadka na rower i pędzi do przodu  samotnie pokonując wymagającą trasę o długości 45 km. Ostatnim etapem walki o medale pozostał bieg na dystansie 10,5 km. Żar lał się z nieba lecz Głogowianka nie dała się wyprzedzić innym przeciwniczką  i na mecie jest pierwsza.

Została Mistrzynią Polski policjantek  w kategorii IPA  oraz Mistrzynią Polski policjantek w swojej kategorii K30 a w kategorii Open była druga. Czas Basi to 2:41:09 

Na mecie umęczona ale szczęśliwa powiedziała, iż jest dumna z siebie ponieważ do zawodów przygotowywała się zaledwie przez dwa miesiące wykonując 6-7 treningów tygodniowo. Barbara Szyrner na co dzień pracuje w KPP Głogów w wydziale PG. Do triatlonu powróciła po wielu latach przerwy. Wcześniej wielokrotnie była Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy. Najwierniejszymi kibicami Basi jest mąż Sebastian oraz dwójka szalonych synów.

Życzymy naszej mistrzyni wytrwałości i kolejnych zwycięstw.

 

 

Zdjęcia archiwum B.Szyrner

Tekst A.Klimczak

Powrót na górę strony