Bezpieczne Wakacje IPA 2017 w Szczecinie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Bezpieczne Wakacje IPA 2017 w Szczecinie

W dniu 24. czerwca 2017 r. przy kąpielisku Dziewoklicz w Szczecinie przeprowadzone zostało szkolenie z udziałem WOPR z zakresu udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania się na akwenach wodnych pod hasłem Bezpieczne Wakacje IPA 2017. W szkoleniu uczestniczyli członkowie IPA i ich rodziny - 30 osób. Organizatorem szkolenia był Region IPA Straż Graniczna w Szczecinie.

W dniu szkolenia o godz. 10.00 zameldowaliśmy się na przystani WOPR, gdzie omówiono sprawy organizacyjne oraz udzielono nam instruktażu dot. bezpieczeństwa a następnie przemieściliśmy się do Centrum Koordynacji  Ratownictwa Wodnego Szczecin (nr alarmowy 984), które obejmuje swoim zasięgiem takie miasta jak: Police, Goleniów i Gryfino. Drugie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego (nr alarmowy 601 100 100) obejmuje  całe  woj. Zachodniopomorskie, Lubuskie i Kujawsko – Pomorskie. Są 4 takie Centra w Polsce: Szczecin, Sopot, Kruszwica i Giżycko.

Wzdłuż linii brzegowej na wysokości wydm, od Świnoujścia do Jarosławca co 100 metrów rozstawione są słupki numeryczne od Nr 1 do Nr 486. Popłynęliśmy  na kąpielisko Dziewoklicz, gdzie ratownicy WOPR nauczyli nas jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym oraz jak uratować tonącego. Po części oficjalnej przyszedł czas na piknik. Była pyszna grochówka, swojski chlebek  i słodkie bułeczki. Tym bardziej, że pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała. Niebo zasnute było chmurami i czasami kropił deszcz. Po posileniu  się i ustawieniu do wspólnego zdjęcia odbyła się ceremonia wręczenia legitymacji honorowego członka IPA naszemu wieloletniemu przyjacielowi, v-ce Prezesowi WOPR, Panu Mirosławowi Gosienieckiemu, któremu za możliwość organizowania takich szkoleń, za pomoc, zaangażowanie i współpracę serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim ratowniczkom i ratownikom zaangażowanych w nasze szkolenie. Jesteście wspaniali ! To najlepsza drużyna na świecie ze 100 % skutecznością. Nasze gratulacje !   Z Dziewoklicza do bazy WOPR wróciliśmy motorówkami, przepływając obok naszych pięknych Wałów Chrobrego. A po powrocie było jeszcze ognisko i pieczone kiełbaski. Było fajnie. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania.

Servo Per Amikeco !!!  Przewodnicząca Regionu IPA Straż Graniczna w Szczecinie kol. Krystyna Majunka. Autor zdjęć : kol. Krzysztof Wachowicz z Regionu IPA SG - Szczecin.

Powrót na górę strony