XIV Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

XIV Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ

W dniu 10.06.2017r. odbył się XIV Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ. Patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Burmistrz Nowego Targu. Przewodniczący Regionu wraz z Wicestarostą Powiatu Nowotarskiego: p. Władysławem Tylką dokonał uroczystego otwarcia. Przewodniczący przywitał zebranych, Pan wice starosta przy okazji prezentacji drużyn - wręczył upominki Nowotarskiego Starostwa. Po prezentacji - przewodniczący przedstawił zebranym zaproszonego Gościa p. Henryka Majchrzaka - emerytowanego generała dywizji Straży Granicznej - przyjaciela Regionu.

           

Do turnieju zgłosiła się REKORDOWA ilość drużyn: 21 - zarówno z kraju jak i z zagranicy - razem 80 zawodników  - w dwóch konkurencjach!!!  W zawodach, zgodnie z regulaminem turnieju, brały udział drużyny 3 i 4-osobowe z ośmiu Regionów IPA z Polski, Słowacji, Austrii oraz z Serbii, a także przedstawiciele firm zaprzyjaźnionych z naszym Regionem ... W trakcie rywalizacji - można było się posilić daniami przygotowanymi na grillu a wszystko to we wspaniałej oprawie muzycznej - przygotowanej przez naszego Przyjaciela - Maćka !!

                Po zakończeniu rywalizacji - podczas gdy sędziowie spisywali wyniki zawodniki - Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Targu - Michał Maciaszek , oraz członek Zarządu Powiatowego LOK Stanisław Lenart - wręczyli odznaczenia ZA WYBITNE ZASŁUGI DLA LIGI OBRONY KRAJU dla osób które swoim zaangażowaniem i pracą, wspierają rozbudowę strzelnicy w Nowym Targu. Odznaczenie - ODZNAKĘ HONOROWĄ " Za wybitne zasługi dla Ligi Obrony Kraju "  otrzymali:

Piotr Steskal, Artur Lorek, Marian Czyszczoń, oraz Mateusz Kapołka

Obecny w trakcie ceremonii - Przewodniczący Rady Miasta Nowego Targu - p. Andrzej Rajski pogratulował odznaczonym i podziękował w imieniu swoim oraz Pana Burmistrza Miasta za zaangażowanie się w rozwój  i rozbudowę strzelnicy - która z roku na rok staje się miejscem  rozwijania pasji dla młodych jak i "wcześniej urodzonych" mieszkańców Nowego Targu i okolic.  Jest dostosowana do uprawiania wyczynowego sportu strzeleckiego, posiada wszelkie  atesty jakie są niezbędna do organizowania zawodów na szczeblu wojewódzkim i krajowym . Obecnie stale korzysta z niej kilka set osób posiadających licencje polskiego związku strzelectwa sportowego a także inne instytucje porządku publicznego i służb.

               

                Puchary, medale a także dyplomy dla każdej drużyny zostały wręczone przez Prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Sekcja Polska - Fryderyka Orepuka  oraz Przewodniczącego IPA Region Nowy Targ – Mateusza Kapołka.

GRATULACJE dla wszystkich ZWYCIĘZCÓW !!

                Pierwsze miejsce w klasyfikacji Drużynowej i NAJWAŻNIEJSZY puchar zdobyli strzelcy wyborowi z IPA Region Nowy  Targ  I / zdobyli łącznie w dwóch konkurencjach 560 punktów!!  - w 2016 - 535 punktów / GRATULACJE !!! 

za nimi – na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z  drużyny IPA Region Nowy  Targ II / osiągnęli w dwuboju 533 punkty / Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z IPA Region Staszów / łącznie zdobyli 514 punktów /.  Wyniki świadczą o bardzo wysokim poziomie zawodników.

Najlepszym strzelcem  XIV Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ został: Michał Maciaszek  – z IPA Nowy Targ !!!  Michał okazał się najlepszym strzelcem nie tylko z karabinka sportowego 5,62 mm SM 2 Wostok ale również z pistoletu centralnego zapłonu 9mm !!!! Gratulacje !!

                W trakcie ceremonii wręczenia medali i Pucharów – wręczone zostały legitymacje dla osób – zasłużonych dla Polskiej Sekcji IPA.  Goście z Regionu IPA Rzeszów wręczyli pamiątki z Podkarpacia.

 

 Dziękujemy również za pamiątki otrzymane od przybyłych Gości z różnych Regionów IPA – znajdą swoje miejsce w śród innych pamiątek – w gablocie w Sali konferencyjnej KPP Nowy Targ.

Składamy serdeczne podziękowania dla firm – to dzięki Ich wsparciu – działania Regionu Nowy Targ – mogą być realizowane, a także władzom STAROSTWA NOWOTARSKIEGO , Miasta Nowy Targ jak i Radzie Miasta Nowy Targ.

Ze środków przekazanych na Turniej została zakupiona amunicja dla zawodników, opłaty startowe oraz pamiątkowe puchary i upominki dla przybyłych Gości.

 

 

Poniżej – lista firm dzięki którym - XIV Turniej Strzelecki miał możliwość się odbyć… DZIĘKUJEMY !!!

PIEKARNIO – CUKIERNIA - DELIKATESY RYSZARD STESKAL S.J

PPHU BIELA

Przedsiębiorstwo Budowlano Usługowe PIOTROWSKI

Firma Usługowo Handlowa Elektroserwis

Przedsiębiorstwo Fryda

Firma Wadowski S.J.

Firma Remontowo-Budowlana Ślimak

MOTO SERVICE WORWA SP.J.

Firma GRG

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe BALSER

ŻANEX Sp. z o.o.

Wojas S.A.

FHU Ognik

Spiska Kraina Dobrej Zabawy

Firma MAGIASOLI A&M Gołębiowscy

Gorący Potok - Termy Gorący Potok

Pizzeria DRAGON

Zakład Produkcyjno Usługowy Press Colour S.C. Kaczmarczyk Jan Kaczmarczyk Tomasz

Filma Handlowo - Usługowa Maciej Pajerski

Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami sp.j.

Blachotrapez Sp. z o.o.

Karczma MUZYKANCKO

 

Osobne podziękowania należą się WSZYSTKIM uczestnikom XIV Turnieju Strzeleckiego,  przybyłym Gościom a także członkom Naszego Regionu za pomoc przy organizacji i realizacji XIV Turnieju Strzeleckiego.  Wspomnieć należy o wielkiej pracy jaka wykonali sędziowie turnieju - na czele z Wieśkiem - którzy swoim doświadczeniem i znajomością tematyki strzeleckiej sprawnie tłumaczyli, a także nadzorowali rywalizację.

 Do zobaczenia za rok na XV Turnieju Strzeleckim !!!


Obszerna relacja oraz wyniki Turnieju a także obszerna galeria zdjęć WKRÓTCE na stronie : http://www.ipanowytarg.pl/

 

Tekst: M.Kapołka
fot. M. Popławski, M.Kapołka

PS  Marku z Wroclawia - dziękuję za wspaniałe zdjęcia !!

Powrót na górę strony