21 Kongres Delegatów Sekcji IPA Rumunia - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

21 Kongres Delegatów Sekcji IPA Rumunia

W Bukareszcie (Rumunia), odbył się 21 Narodowy Kongres Delegatów Sekcji IPA Rumunia. Na zaproszenie Prezydium tej Sekcji, udział w Kongresie wzięli przedstawiciele Sekcji Polskiej IPA w składzie: Wiceprezydent kol. Piotr Wójcik oraz Zastępca Sekretarza Generalnego kol. Radosław Skubina. Oprócz nas w uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele kilku innych sekcji narodowych z: Austrii, Grecji, Serbii, Cypru, Niemiec, Bułgarii i Mołdawii. Po dotarciu do Bukaresztu zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez gospodarzy imprezy oraz zakwaterowani w hotelu w na obrzeżach miasta.

Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, w piątek wieczorem  wzięliśmy udział w uroczystym rozpoczęciu Kongresu Sekcji IPA Rumunia, podczas którego Wiceprezydent SP IPA podziękował za zaproszenie na Kongres i życzył delegatom udanych i owocnych obrad. Jeszcze tego samego dnia, wykorzystując wolny czas, w godzinach wieczornych odbyliśmy robocze spotkania z kolegami z Rumunii, Chorwacji i Serbii, podczas których podjęliśmy rozmowy mające na celu nawiązanie współpracy pomiędzy Regionami IPA z tych państw, a Regionami IPA w Polsce.

W sobotę wieczorem wzięliśmy udział w kolacji podsumowującej 34-ty Kongres Narodowy Sekcji IPA Rumunia, w której udział wzięli wszyscy goście zagraniczni, delegaci, przedstawiciele Regionów IPA Rumunia oraz inni goście zaproszeni  przez Prezydium Sekcji rumuńskiej. W trakcie kolacji wręczyliśmy kol. Prezydentowi tej Sekcji okolicznościowe upominki od Prezydium SP IPA.

W trakcie naszego krótkiego pobytu w Bukareszcie udało nam się nawiązać roboczy kontakt z przedstawicielami Sekcji Chorwackiej oraz umocnić kontakty z przedstawicielami Sekcji Rumuńskiej, Serbskiej, Mołdawskiej i Cypryjskiej, które mogą przynieść efekty w bezpośredniej współpracy z tymi sekcjami narodowymi.

 

Tekst i zdjęcia: Piotr Wójcik

Powrót na górę strony