TURNIEJ PIŁKARSKI W KODNIU - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

TURNIEJ PIŁKARSKI W KODNIU

16.02.2018 r., drużyna Lubelskiej GW IPA wzięła udział w „XVII Turnieju Walentynkowym Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej” organizowanym przez nieocenionego Sławka Jarockiego, emerytowanego f-sza Nadbużańskiego Oddziału SG.

Drużyna LGW IPA jest jednym z pionierów tego turnieju, uczestniczyła w jego pierwszych edycjach i zawsze traktuje udział w nim prestiżowo. Turniej jest okazją do sportowej rywalizacji z drużynami reprezentującymi praktycznie wszystkie służby mundurowe działające na terenie naszego kraju. Tegoroczny turnieju był też okazją do "reaktywacji" naszej drużyny, która ostatnimi czasy z powodu różnych perypetii nieco zniknęła z aren sportowych służb mundurowych. Ponieważ była to "odbudowa" drużyny więc zgodnie z sugestią kolegi Jacka jej trzon oparliśmy na uczestnikach pierwszego wyjazdu do Sławatycz. Co prawda średnia wieku mocno zbliżyła się do pięćdziesiątki, ale ile wspomnień odżyło! Brawo Jacek za pomysł.

W wyniku losowania trafiliśmy do grupy A rozgrywającej swoje mecze w hali w Kodniu. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną KPP w Radzyniu Podlaskim. Po początkowym wzajemnym badaniu się nawzajem przez drużyny, nasza ekipa po składnie rozegranej akcji i wymianie kilku podań strzeliła bramkę na 1:0, jej autorem był Franz, który stojąc prawie na linii końcowej boiska, piętą skierował piłkę do bramki! Niestety nasza euforia po tej przepięknej bramce rozkojarzyła nas i przeciwnicy zaraz po wznowieniu gry wyrównali. Ruszyliśmy do odrabiania strat osiągając momentami zdecydowaną przewagę, ale rywale w trakcie jednej ze swych kontr strzelili bramkę i cały mecz przegraliśmy 1:2. W drugim meczu przyszło zmierzyć się nam z placówką SG w Dorohusku. Ponownie strzeliliśmy bramkę jako pierwsi, lecz przeciwnicy byli zdecydowanie lepsi i ulegliśmy 1:4. Strzelcem honorowej bramki dla naszej drużyny był Jaca. W trzecim meczu przyszło się nam zmierzyć z gospodarzami czyli placówką SG w Kodniu. Do meczu podeszliśmy mega skoncentrowani i pewnie wygraliśmy 5:1. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się Franc, który skompletował hat-tricka, Jaca i Piotrek. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z kolejnym z faworytów całego turnieju tj. drużyną KPP w Tomaszowie Lubelskim. Po zaciętym i wyrównanym meczu ulegliśmy 2:3 ( bramki Robert i Jaca) i ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce w grupie i nie awansowaliśmy do dalszych gier.

Po zakończeniu gier uczestniczyliśmy we wspólnym spotkaniu wszystkich uczestników turnieju, w trakcie którego rozdano nagród. Nasza drużyna zdobyła tytuł "Najwszechstronniejszej Drużyny XVII Turnieju Walentynkowego Służb Mundurowych w Piłce Nożnej" i otrzymała w nagrodę puchar. Pomimo nie najlepszych  wyników z pewnością pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.

 

Tekst: Piotr Stachura

Zdjęcia: Piotr Stachura/Radio Biper

 

 

Powrót na górę strony