Odblask to nie obciach! - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Odblask to nie obciach!

19 lutego 2018 roku w Łodzi odbyła się inauguracja kolejnej edycji programu "Odblask to nie obciach" . To jednak pierwsza w którą włączyła się Sekcja Polska IPA. Z pewnością tez nie ostatnia!

W słoneczny poranek na ulicy Piotrkowskiej odbyła się prezentacja wyjątkowego autobusu, który będzie jeździł po łódzkich ulicach przez najbliższe pół roku. Dzięki specjalnym oznaczeniom ma zwracać uwagę pieszych na problem ich widoczności oraz bezpieczeństwa na ulicach. Łódź to nie pierwsze miasto w którym pojawił się taki pojazd.  Akcja "Odblask to nie obciach" została bowiem zainaugurowana po raz piętnasty. Ta edycja była jednak wyjątkowa, gdyż tego dnia zostało podpisane porozumienie z Sekcją Polską IPA o wspieraniu tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Dzięki temu włączyliśmy się w promowanie bezpieczeństwa na drogach. Poza autobusem ciekawym elementem przedsięwzięcia są "tuby" które w prosty sposób obrazują jak zwykły odblask poprawia naszą widoczność na drodze po zmroku. Sekcja Polska otrzymała 4 tuby, które będziemy mogli wykorzystywać podczas naszych działań prewencyjnych.  Takie proste urządzenia trafiają również do jednostek policji w całym kraju. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje oraz na to by pojawiło się na nich logo naszego stowarzyszenia.

 

http://www.y4u.pl/index.php?lang=pl&dir=news_show&news_id=384&name=ODBLASK+TO+NIE+OBCIACH+-+prezentacja+autobusu+-+%C5%81%C3%B3d%C5%BA

Powrót na górę strony