IPA na 42 Biegu Piastów - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

IPA na 42 Biegu Piastów

Jak co roku, od 42 lat na Polanie Jakuszyckiej, w dniach od 2 do 4 marca 2018 roku odbył się BIEG PIASTÓW – wspaniała impreza biegowa. W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, osoby zrzeszone w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

W  piątek, 2 marca, rozegrano 19 Policyjny Bieg Piastów,  z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej. Policjanci startowali w biegu na 7 km oraz w biegu głównym na 50 km, który odbył się w sobotę – 3 marca.

Na dystansie 7 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 19 Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie  miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Dariusz Pasterczyk z województwa podkarpackiego.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 7 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Katarzyna  Kozubek z KMP Jelenia Góra, a  trzecie Jolanta Siarkiewicz  z Jeleniej Góry. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 7 km w Policyjnym Biegu,  ufundował Komendant Główny  Policji, a wręczył go Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępców Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego i mł. insp. Michała Klejnowskiego.  Puchar za drugie miejsce zwycięzcom  w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępców Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł.insp. Bogumiła Kotowskiego i mł. insp. Michała Klejnowskiego. Puchar za III miejsce ufundował Związek Zawodowy Policji oraz Komendant Miejski Policji  w Jeleniej Górze, wręczył go– asp.szt. Piotr Malon –przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związków Zawodowych Policjantów Województwa Dolnośląskiego wraz  mł.insp. Bogumiłem Kotowskim Z-cą KMP w JG

 

W sobotę, tj. 3 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 50 km.  Najlepszym biegaczem na tym dystansie, reprezentującym Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji okazał się Mariusz Krygier, reprezentujący IPA Warmińsko-Mazurską Grupę Wojewódzką. Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który wręczyli podinsp. Dariusz Szkubiel Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze wraz z podinsp. Edytą Bagrowską.  Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze otrzymał Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, a wręczył go podinsp. Dariusz Szkubiel. Trzecie miejsce w tym biegu zajął Dariusz Pasterczyk, który otrzymał Puchar IPA – Region Jelenia Góra, który imieniu przewodniczącego wręczyli podinsp. Dariusz Szkubiel wraz z podinsp Edyta Bagrowską.

 

Gratulujemy zwyciężcom i zapraszamy za rok!!

 

Małgorzata Gorzelak

 

 

Powrót na górę strony