MUNDUR NA ROWERZE 2018 – MUNDUROWI MUNDUROWYM - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

MUNDUR NA ROWERZE 2018 – MUNDUROWI MUNDUROWYM

W dniach 22 maja -30 czerwca rusza II edycja rowerowej sztafety charytatywnej (ponad 6.000 km) organizowanej przez GRUPĘ „ MUNDUR NA ROWERZE”. Akcja „MUNDUROWI MUNDUROWYM” ma celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. Uczestnicy jadą dla Marcina (policjanta) i Arka (strażaka) z Łodzi. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska objęło patronatem honorowym akcję. Sztafeta rozpoczyna się w Białymstoku, a kończy w Łodzi.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA  Sekcja Polska objęło patronatem honorowym akcję. Sztafeta rozpoczyna się w Białymstoku, a kończy w Łodzi.

 „MUNDUR NA ROWERZE”  jest  to nieformalna-koleżeńska grupa  rowerowa zrzeszająca  funkcjonariuszy  i pracowników Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, żołnierzy Żandarmerii, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ratowników medycznych. Głównym symbolem  Grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące zrzeszone w niej formacje.

 

 „MUNDUR NA ROWERZE” to przede wszystkim pomoc potrzebującym, to zarażanie innych potrzebą dania czegoś od siebie. Grupa dostrzega,  że naszą siłą jest codzienna służba, w różnych mundurach. Naszą siłą jest to, że każdego dnia jesteśmy dla innych, że razem możemy więcej i potrzeba zrobienia czegoś dodatkowo jest naszą naturalną potrzebą.  Postanowiliśmy wykorzystać do tego naszą wspólną pasję – rower.

Inicjatywa „Mundur na rowerze” to nie tylko pomoc dla poszkodowanych funkcjonariuszy ale także integracja środowiska mundurowego, budowanie silnej więzi przyjaźni funkcjonariuszy, którzy na co dzień ze sobą współpracują.

 

Trasa sztafety w 2018 roku  liczy 6130 km, przebiegać będzie przez ponad 130 miast. Sztafeta prowadzona jest etapami. Przebieg akcji będzie polegać na przekazywaniu sobie przez uczestników dwóch bransolet  splecionych z linki zwanej paracordem, zgodnie ze schematem ustalonym przez grupę MNR w 2017r. (cztery linki w kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym wplecione w żółty motyw).

 

Akcja Mundur na rowerze jest doskonałym sposobem na promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Jest to także wzór współdziałania służb nie tylko na poziomie stricte służbowym ale także prywatnym.

 

Wesprzyj leczenie Arka i Marcina

29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP

Tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018
Fundacja Mała Straż, ul. Plonowa 18, 91-156 Łódź

 

Szczegóły dotyczące sztafety charytatywnej „Mundur na Rowerze 2018” można znaleźć:

 

http://mundurnarowerze.pl/

 

https://www.facebook.com/groups/1969699716644498/

 

Powrót na górę strony