Region IPA Poznań - Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej WILNO - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Region IPA Poznań - Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej WILNO

Data publikacji 21.09.2012

Drużyna IPA Poznań wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej WILNO 2012. Na 24 zespoły nasza reprezentacja zajęła VI miejsce. Jeden z poznańskich policjantów został najlepszym strzelcem Turnieju.

Na wspaniałym obiekcie sportowym w Wilnie odbył się Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Generalnego Komisarza Policji Litewskiej. W
ramach imprezy reprezentacja IPA Poznań wzięła udział w zmaganiach drużyn policyjnych. Do rywalizacji stanęły 24 zespoły z Turcji, Holandii, Rosji, Włoch, Litwy, Łotwy, Estonii i Polski.

Piłkarskie zmagania można było obejrzeć na czterech boiskach. Początkowo drużyny rywalizowały w grupach. Później te lepsze awansowały do fazy finałowej Walka o laury była bardzo zacięta, ale też bardzo wyrównana. Na trybunach słychać było zarówno okrzyki radości i euforii jak i westchnienia smutku i żalu.

Puchary i nagrody wręczono na uroczystym bankiecie. Z mikrofonu płynęły słowa gratulacji i podziękowań za wspaniałą rywalizację. Drużyna IPA Poznań
zajęła VI miejsce po zaciętej walce z Łotwą - zwycięzcą całego Turnieju. Były także wyróżnienia indywidualne i tak Najlepszym Strzelcem Turnieju został reprezentant poznańskiej drużyny Mateusz Przybyłowicz.

Aby zregenerować siły, pomiędzy meczami, cała drużyna wybrała się zobaczyć cudowne miasto Wilno.

Turniej piłkarski to nie tylko zmagania sportowe, ale również wspaniała okazja do nawiązania znajomości i przyjaźni. Prezes Regionu IPA Poznań rozdał drużynom z innych państw zaproszenia na organizowany w maju przyszłego roku Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Błażejewko 2013.

Zarząd Regionu IPA Poznań serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie we wspaniałą walkę i za godne reprezentowanie wielkopolskiej Policji.

Tekst i foto Hanna Wachowiak

  • Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej WILNO
Powrót na górę strony