MUNDUR NA ROWERZE 2018 – MUNDUROWI MUNDUROWYM – ETAP JAROSŁAW PRZEMYŚL - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

MUNDUR NA ROWERZE 2018 – MUNDUROWI MUNDUROWYM – ETAP JAROSŁAW PRZEMYŚL

Od 22 maja do 30 czerwca trwa II edycja rowerowej sztafety charytatywnej (ponad 6.000 km) organizowanej przez GRUPĘ „ MUNDUR NA ROWERZE”. Akcja „MUNDUROWI MUNDUROWYM” ma celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. Uczestnicy jadą dla Marcina (policjanta) i Arka (strażaka) z Łodzi.

Między innymi Prezydent Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji  objął patronatem honorowym tegoroczną akcję.

W dniu 15 maja odbyło się 4 etapy sztafety: Brzozów-Strzyżów; Strzyżów-Rzeszów; Rzeszów-Jarosław; Jarosław-Przemyśl. Etap Jarosław Przemyśl koordynował Przemyski Region IPA. Pojechało w nim 30 rowerzystów (12 IPOWCÓW (policjantów i strażników granicznych), 15 strażaków (KK PSP  Jarosław, KMP PSP Przemyśl, KM PSP Rzeszów) oraz 3 z Przemyskiej Grypy Rowerowej.

W Jarosławiu sztafetowe bransoletki z paracordu rzeszowska grupa przekazała mł. insp.  Mariuszowi Rabce - Komendantowi Powiatowemu Policji w Jarosławiu oraz mł. bryg. Krzysztofowi Kowalowi – Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Po pamiątkowych zdjęciach  i przejęciu bransoletek przemyska grupa  rowerzystów ruszyła na 42 km trasę etapu. W Radymnie dołączyli do niej koledzy z Komisariatu Policji  oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.  Po 2-ch godzinach jazdy  sztafeta dotarła do przemyskiej komendy Policji.  Bransolety zostały przekazane na ręce nadkom. Rafała Dryś - Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu oraz bryg. Bogusława Szczurko - Zastępcy Komendanta Miejskiego Powiatowej Straży Pożarnej, którzy z kolei przekazali je grupie rowerzystów – funkcjonariuszy Straży Granicznej pokonującej w dniu następnym  etap Przemyśl-Tomaszów Lubelski.

16 czerwca o godzinie 9-tej z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu wyruszyła 37 osobowa grupa rowerzystów w ponad 110 km trasę do Tomaszowa Lubelskiego.

 

Akcja Mundur na rowerze jest doskonałym sposobem na promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Jest to także wzór współdziałania służb nie tylko na poziomie stricte służbowym, ale także prywatnym.

 

Wesprzyj leczenie Arka i Marcina

29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP

Tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018
Fundacja Mała Straż, ul. Plonowa 18, 91-156 Łódź

 

Dziękuję Komendantom Policji w Jarosławiu i Przemyślu oraz  Straży Granicznej  za zabezpieczenie przejazdu rowerzystów przez Jarosław i Przemyśl, a wszystkim za okazane serce  i solidarność.

 

 

Tekst. J. Faber

Zdjęcia. W. Skorża

 

 

 „MUNDUR NA ROWERZE”  jest  to nieformalna-koleżeńska grupa  rowerowa zrzeszająca  funkcjonariuszy  i pracowników Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, żołnierzy Żandarmerii, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ratowników medycznych. Głównym symbolem  Grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące zrzeszone w niej formacje.

 

 „MUNDUR NA ROWERZE” to przede wszystkim pomoc potrzebującym, to zarażanie innych potrzebą dania czegoś od siebie. Grupa dostrzega,  że naszą siłą jest codzienna służba, w różnych mundurach. Naszą siłą jest to, że każdego dnia jesteśmy dla innych, że razem możemy więcej i potrzeba zrobienia czegoś dodatkowo jest naszą naturalną potrzebą.  Postanowiliśmy wykorzystać do tego naszą wspólną pasję – rower.

Inicjatywa „Mundur na rowerze” to nie tylko pomoc dla poszkodowanych funkcjonariuszy ale także integracja środowiska mundurowego, budowanie silnej więzi przyjaźni funkcjonariuszy, którzy na co dzień ze sobą współpracują.

 

 

 

Akcja Mundur na rowerze jest doskonałym sposobem na promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Jest to także wzór współdziałania służb nie tylko na poziomie stricte służbowym ale także prywatnym.

 

Wesprzyj leczenie Arka i Marcina

29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP

Tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018
Fundacja Mała Straż, ul. Plonowa 18, 91-156 Łódź

 

Tekst. J. Faber

 

Linki do info

 

https://ipaprzemysl.pl/category/aktualnosci-ipa/

https://ipaprzemysl.pl/aktualnosci-ipa/mundur-na-rowerze-koszulki-eventowe/

http://mundurnarowerze.pl/mnr-2018/

Powrót na górę strony