Wizyta gości z IPA Australia - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Wizyta gości z IPA Australia

W dniach 5 - 7 sierpnia 2018 roku, Lubelska Grupa Wojewódzka IPA gościła na swoim terenie emeryta policyjnego z Melbourne (Stan Wiktoria - IPA Australia) – kol. Richarda Maciola wraz z małżonką Odilią. Była to ich druga wizyta na naszym terenie – poprzednio gościliśmy ich w 2012 roku. W dniu 5 sierpnia, w godzinach po południowych, kol. Prezes Lubelskiej GW IPA wraz z żoną Iwoną, spotkał się z naszymi gośćmi w celu pokazania im najpiękniejszych miejsc w Lublinie.

          Spacer po mieście trwał ponad trzy godziny i w tym czasie goście z Australii obejrzeli: panoramę Lublina z Wieży Trynitarskiej, wnętrze Teatru Starego, uliczki Starego Miasta oraz Zamek Królewski. Spróbowali też najlepszych lodów w Lublinie oraz zimnego wyrobu z  Browaru przy ul. Grodzkiej 15.

Na zakończenie spotkania kol. Richard otrzymał gadżety IPA rewanżując się gadżetami z IPA Australia oraz zapraszając przedstawicieli IPA Lublin do odwiedzenia Australii (może kiedyś…).

W dniu 6 sierpnia nasi australijscy przyjaciele samodzielnie zwiedzali Lublin, a na dzień 7 sierpnia zaplanowali przejazd do Krakowa. W dalszych ich planach jest zwiedzanie Francji, Włoch i Maroka. Życzymy im udanego pobytu w Europie i szczęśliwego powrotu do Australii.

 

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia – Iwona Wójcik 

Powrót na górę strony