Wycieczka w Tatry - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Wycieczka w Tatry

W dniu 08 września 2018 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Zakopane i Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Zakopanem zorganizowało pieszą wycieczkę w polskie Tatry pod przewodnictwem członków naszych organizacji, licencjonowanych przewodników kol. Emila Wygody i kol. Miłosza Martynowicza.

Uczestnicy wycieczki spotkali się pod KPP Zakopane o godz. 10.00 , na spacer zdecydowało się kilkanaście osób z Krakowa i Słowacji . Krakowskim turystom przewodził   kol. Jan Kaczmarczyk Prezes Z.W.  SE i RP w Krakowie, a słowackim kol. Peter Suchy  Przewodniczący Regionu IPA Poprad . Następnie  busem przejechali do wylotu Doliny Strążyskiej, jednej z piękniejszych dolin reglowych. Wycieczka rozpoczęła się przy ładnej słonecznej pogodzie.

Przewodnicy przekazali informacje o specyfice doliny, pochodzeniu nazwy, przyrodzie ciekawszych miejscach – leśniczówka , Kominy Strążyskie , skała Edwarda Jelinka Siklawica. Po odpoczynku na Polanie Strążyskiej uczestnicy wycieczki musieli pokonać najtrudniejszy odcinek Świeczki nad Reglami tzn. wejść na Czerwoną Przełęcz i „ zdobyć” Sarnią Skałę o wysokości 1377 m npm. z której można było podziwiać Giewont, Kominiarski Wierch i kilka innych szczytów , Gubałówkę i panoramę Zakopanego. Po zejściu z Sarniej Skały nastąpiło załamanie pogody i uczestnicy wycieczki musieli założyć peleryny bądź kurtki przeciw deszczowe.

Kilka osób z kol. Miłoszem zeszło Doliną Białego do Zakopanego , natomiast pozostali w towarzystwie kol. Emila poszli na Kalatówki i do Kuźnic.

Wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się na „posiadach” przy grillu w O.W. Leśnik w Jaszczurówce, gdzie również dołączyli uczestnicy Turnieju Piłkarskiego o Puchar Przewodniczącego IPA Zakopane.

W czasie „posiadów” była okazja do wymiany poglądów , wrażeń z odbytych imprez i zacieśnienia więzi  przyjaźni.

 

Opracował: Edward Kwak

          Foto: Peter Suchy

Powrót na górę strony