BIEGLIŚMY „WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ” ! - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

BIEGLIŚMY „WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ” !

2 października 2018r w godzinach nocnych i wczesnoporannych, członkowie IPA Region Jelenia Góra oraz policjanci KMP w Jeleniej Górze, na zaproszenie funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej, wzięli udział w Biegu Sztafetowym „Wokół Niepodległej”.

Bieg Sztafetowy został zainicjowany dla uczczenia Stulecia Niepodległości Polski i rozpoczął się 22 września w Bierżnikach na Podlasiu.  Sztafeta złożona z funkcjonariuszy biec będzie nieprzerwanie przez 18 dni. Do pokonania ma 3600km wzdłuż granicy naszego kraju.

2 października 2018r do trasa Biegu wiodła przez powiat jeleniogórski. Do pokonania były 3 odcinki: 189,190 i 191 o łącznej długości  ponad 30km.

Odcinek nr 189 rozpoczął się w Podgórzynie ok. godziny 02.47. Na tym odcinku biegli –asp. szt. Jerzy Urban oraz  asp.szt. Tomasz Ciepliński. Następny odcinek - nr 190 rozpoczął się w Piechowicach około godziny 3.53 i został pokonany przez asp.szt. Maję Mejer oraz Jolantę Siarkiewicz. Odcinek nr 191 –początek  około, godzinie 4.37 . Sztafetę przejęli insp. Zbigniew Markowski, podinsp. Marek  Urbański oraz  asp.szt. Dariusz Gutowski w zatoczce przed Zakrętem Śmierci. Trasa kończyła się na Rozdrożu Izerskim, gdzie sztafetę przejęły służby mundurowe z terenu Zgorzelca. Policjanci z odcinka 189 oraz 190 towarzyszyli kolegom do zakończenia biegu do Rozdroża Izerskiego  i wspólnie zakończyli sztafetę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Biegu „Wokół Niepodległej”!

 

 

 

Małgorzata Gorzelak

Powrót na górę strony