Co się dzieje w IPA na świecie? - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Co się dzieje w IPA na świecie?

Data publikacji 10.10.2018

Dziś mamy dla Was kilka informacji z "ipowskiego" świata.

 

  • 9 Czerwca 2018r, w 58. Rocznicę powstania Sekcji IPA Hong Kong, ogłoszono wybór nowego Przewodniczącego Sekcji Krajowej oraz nowy skład Zarządu Krajowego. Przewodniczącym Sekcji Krajowej na 3-letnią kadencję wybrany został Jack Tam. W skład Zarządu Krajowego wchodzi 12 funkcjonariuszy, któremu przewodzi Stephen Fu jako Sekretarz Generalny, a skarbnikiem wybrano Florę Ting.

Celem nowego Przewodniczącego IPA Hong Kong jest promocja przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami Policji różnych krajów, jak również wzmocnienie współpracy pomiędzy członkami IPA w Rejonie Azja-Pacyfik, a w szczególności z braterską Sekcją Makau w celu rozpowszechnienia idei oraz ducha IPA do policjantów w Chinach.

 

  • 1. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE WYMIENNE W POLSCE.

W czerwcu 2018r Sekcja IPA Polska zorganizowała w Katowicach 1. Międzynarodowe Spotkanie Wymienne. Ponad 35 kolekcjonerów gadżetów związanych z Policją z Polski, Czech, Macedonii, Słowacji oraz Ukrainy spotkało się wspólnie pod hasłem „ Poświęcone ochronie naszego policyjnego dziedzictwa”. Podczas spotkania kolekcjonerzy wymieniali się swoimi zbiorami, a także dyskutowali o wydarzeniach kolekcjonerskich w przyszłości. Reprezentanci trzech Sekcji Krajowych IPA – Polski, Czech i Słowacji uzgodnili, że przyszłe spotkania kolekcjonerów odbywać się będą w Europie Środkowej cyklicznie: wiosną i jesienią 2019 roku w Czechach, a w kolejnym roku na Słowacji (wiosna) oraz w Polsce (jesień).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu w Pradze w Maju 2019 roku podczas najbliższego spotkania wymiennego.

 

  • Podczas weekendu 10-13 Maja 2018r w Malmo Sekcja IPA Szwecja i Region IPA Syd świętowały 60-cio lecie wstąpienia Szwecji w szeregi IPA. W obchodach uczestniczyło ok. 200 gości z Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Rosji, UK i USA wraz ze wszystkimi członkami regionów IPA Szwecja.

 

  • Martin Turner, członek Sekcji IPA UK dzieli się swoimi wrażeniami z pobytu w Green Bay w stanie Wisconsin w USA podczas Tygodnia Ćwiczebnego Sekcji IPA USA.

 

  • W dniach 13-15 Lipca 2018 roku Sekcja IPA Litwa zorganizowała już 21. letnie spotkanie, które w tym roku poświęcone było 100 rocznicy odzyskania przez Litwę Niepodległości. Celem corocznych spotkań podczas lata jest propagowanie sportu, zdrowego i aktywnego trybu życia, zachęcanie do współzawodnictwa i zacieśnianie więzi pomiędzy członkami IPA. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników, m.in. grę w piłkarzyki naturalnej wielkości żywymi figurkami, wspinaczkę na skrzynie z butelkami, tory przeszkód oraz sporty wodne. Blisko 350 członków IPA z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski, Portugalii, USA oraz Czech wzięło udział w zabawie.

 

  • W lipcu Sekcja IPA Sri Lanka zorganizowała po raz trzeci z rzędu „Singalong”, program muzyczny zatytułowany „Wczoraj jeszcze raz”, którego celem jest zbiórka środków finansowych na pomoc dla członków, wsparcie finansowe studiujących dzieci oraz organizacja programów rozwoju dla funkcjonariuszy. Program muzyczny był wydarzeniem poprzedzającym 8-mio dniową Wycieczkę Międzynarodowego Tygodnia Przyjaźni, w którym uczestniczyli członkowie IPA z Estonii, Hiszpanii, Irlandii, Japonii, Słowenii, Słowacji, Szwecji, USA oraz Przewodniczący IPA Japonia Koji Nakamura i Przewodniczący IPA Słowacja Jan Kovalčik. Program Wycieczki Przyjaźni zakładał zwiedzenie miejsc związanych z dziedzictwem narodowym oraz historią, a także m.in. zwiedzanie miasta Kolombo, schroniska dla osieroconych słoni Pinnawala oraz Świątynię w jaskini Dambulla, która jest najstarszym i najsłynniejszym zabytkiem buddyjskim. Całość wydarzenia wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie i na pewno pozostanie na długo w ich wspomnieniach.

 

  • W dniach 16-22 Lipca 2018r Sekcja IPA Estonia zorganizowała Tydzień Przyjaźni w Parnu, podczas którego świętowano 100-lecie Republiki Estonii, 100-lecie estońskiej Policji oraz 25-lecie Sekcji IPA Estonia. Podczas Tygodnia Przyjaźni uczestnicy udali się m.in. na dwudniową wycieczkę na wyspę Kihnu, wpisaną na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, oraz brali udział w 12 kilometrowym spływie kajakowym rzeką Salaca i zwiedzanie najdłuższych naturalnych jaskiń w piaskowcu. Uczestnicy zwiedzili także muzeum w Parnu, udali się na krótki rejs 72-letnim żaglowcem ‘Jenny Kruse’, a także spacerowali po największych wydmach nad Bałtykiem. Całość Tygodnia Przyjaźnie zwieńczyły Dni Lata, zorganizowane w tym roku w hotelu Lepanina, najpiękniejszym hotelu w Estonii, podczas których odbyły się liczne konkurencje sportowe. Sekcja IPA Estonia z pewnością zorganizuje kolejny Tydzień Przyjaźni na 30-lecie Sekcji już za 5 lat!

 

Powrót na górę strony