Mistrzostw Dolnego Śląska służb mundurowych w badmintonie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Mistrzostw Dolnego Śląska służb mundurowych w badmintonie

Piątek – 21 grudnia 2018 roku – w ten przedświąteczny dzień obyło się bardzo ważne sportowe wydarzenie. W centrum sportowym Hasta la Vista przy ul. Góralskiej we Wrocławiu zebrali się przedstawiciele służb mundurowych z Dolnego Śląska, aby rywalizować o zdobycie Mistrzostwa w badmintonie. Do Wrocławia zawitało 46 graczy – przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej czy BOR. Organizatorem zawodów było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA – Region Wrocław. Patronat nad Turniejem objął Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów województwa dolnośląskiego.

 

Turniej rozgrywany był w 5 kategoriach – gra pojedyncza kobiet, gra pojedyncza mężczyzn do lat 40, gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40, gra podwójna oraz gra mieszana. O godzinie 09:00 odbyło się uroczyste otwarcie zawodów i badmintoniści przystąpili do rywalizacji. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała sędzina – Pani Emilia Goldwasser. IPA Wrocław również miało swoich przedstawicieli na Turnieju, do sportowej rywalizacji stanęli: Renata Piech, Marek Dziugieł oraz Łukasz Nowakowski.

Do godziny 17 trwały zacięte mecze – pełne dramatycznych zwrotów akcji, udanych zagrań i okrzyków radości lub niezadowolenia. Łącznie rozegrano aż 141 meczy i zdecydowanie można powiedzieć, że zawodnicy zostawili serce na kortach i walczyli jak lwy. Ogromnym sukcesem Policji zakończyły rozegrane zawody – przedstawiciele naszej formacji zdobyli aż 10 medali na 21 możliwych !!! W grze pojedynczej kobiet – policjantka Aleksandra Niedźwiedź zdobyła srebro, ustępując w finale Marii Raś z 2 Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu. Brąz zdobyła Ewa Kujawa.  Aleksandra do srebra dołożyła jeszcze złoto ! Na najwyższym stopniu podium stanęła w grze mieszanej wraz z Łukaszem Nowakowskim z KMP Wrocław. Drugie miejsce w tej kategorii należało do Marii Raś, która w parze grała z Norbertem Wasiewiczem. Trzecie miejsce zdobyli Sylwia Calińska oraz Marcin Pilip.  Łukasz Nowakowski do złotego krążka dołożył jeszcze jeden – również z najcenniejszego kruszcu – nie miał sobie równych w grze pojedynczej mężczyzn do lat 40 ! Drugie miejsce w tej kategorii zajął Robert Jędrzejczak z OPP Wrocław, a brąz zdobył Paweł Konopka z PSP Kamienna Góra. Grę podwójną całkowicie zdominowali przedstawiciele Policji ! Złoto zdobyli – Robert Jędrzejczak grający wraz z Krzysztofem Kwiatek z KPP Góra, a srebrne medale zawisły na szyjach Piotra Łaszkiewicza oraz Jacka Wróbla – obaj z KMP Wrocław. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Wojska Polskiego – Krystian Karpowicz oraz Tomasz Ziembikiewicz z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. W grze pojedynczej mężczyzn powyżej lat 40 – nie miał sobie równych Arkadiusz Harbacewicz z PSP Oleśnica. W finale pokonał Krzysztofa Kwiatka, a na najniższym stopniu podium stanął Waldemar Poręba z PSP Kamienna Góra.

Zwycięzcy odebrali pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Na turnieju pojawił się także Przewodniczący Regionu IPA Wrocław – Bartłomiej Majchrzak, który podpatrywał sportowe zmagania. Dzięki uprzejmości IPA oraz klubu Hasta la Vista – spośród zawodników rozlosowane zostały nagrody – vouchery na zajęcia sportowe oraz kalendarze. Liczymy na to, że za rok – na kortach stawi się jeszcze więcej pasjonatów badmintonowych rozgrywek, a sportowe sukcesy Policjantów rozejdą się dalekim echem nie tylko po Dolnym Śląsku.

Powrót na górę strony