Turniej piłkarski w Holandii - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Turniej piłkarski w Holandii

Data publikacji 14.10.2012

Lubelska Grupa Wojewódzka IPA oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie dzięki wsparciu kilku firm przyjaznych naszej działalności, już po raz trzeci zorganizowała wyjazd drużyny piłkarskiej reprezentującej lubelski garnizon Policji na „XXX (jubileuszowy) Światowy Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych”, który odbył się w Holandii (Eibergen i Groenlo).

W turnieju tym – zwanym Mistrzostwami Świata Drużyn Policyjnych -udział wzięło 185 drużyn piłkarskich z 44 państw świata. Drużyny rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach: mężczyźni do 35 i powyżej oraz kobiety do 35 lat. Drużyna z Lublina – po raz pierwszy - podjęła rywalizację w kategorii mężczyzn do 35 lat.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbyło się na hali sportowej w miejscowości Eibergen, gdzie wszystkie drużyny, a właściwie państwa przemaszerowały przed licznie zgromadzoną publicznością. Nasza drużyna „połączyła siły” z kolegami z Wielkopolski, Śląska i Wrocławia, co poskutkowało głośną i niezapomnianą defiladą.
Rozgrywki turniejowe trwały dwa dni, podczas których stoczyliśmy zacięte boje z drużynami z: Turcji, Holandii, Węgier, Niemiec, Danii, Anglii, Rumunii i Hiszpanii. Pomimo naszego ogromnego zaangażowania, dał się odczuć brak zgrania naszej drużyny (brak wspólnych treningów) w porównaniu z innymi drużynami (grali jak profesjonaliści, a nie jak amatorzy). Wola walki, włożone w grę serce oraz doping naszych wspaniałych kibiców pozwoliły nam wywalczyć Puchar oraz zakończyć turniej pomiędzy 33, a 100 miejscem w naszej kategorii wiekowej.

Wykorzystując czas wolny, zwiedziliśmy Hagę (w tym siedzibę Europolu) oraz zapaliliśmy świeczki na grobach polskich żołnierzy poległych w 1944 roku w walkach o Arnhem.
Nasz wyjazd nie doszedłby do skutku gdyby nie wsparcie ze strony kilku zaprzyjaźnionych firm, dlatego też serdecznie dziękuję firmom: KĘPA AUTO – CENTRUM z Lublina, ALLIANZ z Lublina, „STO JEZIOR” z Łęcznej, Salon PIERRE LUPINA z Lublina, BROWARY LUBELSKIE „PERŁA” SA oraz FORBO z Lublina.


Tekst: Piotr Wójcik – Prezes LGW IPA
Zdjęcia: Adam Kalicki/Piotr Wójcik

 

 

  • Turniej piłkarski w Holandii
Powrót na górę strony