Wiosenne posiedzenie 2019 Krajowego Zarządu SP IPA w Świnoujściu - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Wiosenne posiedzenie 2019 Krajowego Zarządu SP IPA w Świnoujściu

Data publikacji 06.05.2019

Tegorocznym gospodarzem wiosennego posiedzenia Krajowego Zarządu Sekcji Polskiej IPA była Zachodniopomorska Grupa Wojewódzka IPA w Szczecinie.

Spotkanie odbyło się w dniach 21 - 24. marca 2019 r. w Świnoujściu w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym CUL MSWiA. Pierwsze obrady zaczęły się już w piątek zaraz po śniadaniu, a zakończyły w sobotę przed kolacją. Delegaci poruszyli wiele spraw dot. funkcjonowania stowarzyszenia m.in. : podsumowanie działalności w 2018 roku, sprawy finansowe w tym wpływy z 1%, seminaria IPA                        w Gimborn, międzynarodowa wymiana policjantów - członków IPA z innymi sekcjami narodowymi                IPA  na całym świecie, zatwierdzenie nowego Regulaminu Działania SP IPA, funkcjonowanie strony internetowej SP IPA oraz gazety. Zatwierdzono także wnioski o zapomogi oraz przyznanie legitymacji Zasłużonym dla Sekcji Polskiej IPA w 2019 roku. Z piątku na sobotę w ramach uroczystej kolacji odbył               się bankiet podczas którego w części oficjalnej uroczyście wręczono odznaki  X i XX-lecia w SP IPA członkom naszej Grupy. Ponieważ większa część delegatów (ponad 80 osób) nigdy nie była w Świnoujściu, więc korzystając ze słonecznej pogody, kol. Robert Rzeźnik - Prezes ZGW zorganizował dla nich wycieczkę turystyczną po mieście w tym odwiedziny w Porcie Wojennym, które były największą atrakcją.

Przed końcem posiedzenia każdy uczestnik otrzymał w ramach upominku od IPA - Szczecin okolicznościowy kubek z okazji 25-lecia oraz lokalne gadżety promujące świnoujski region i okolice. Posiedzenie jesienne KZ SP IPA odbędzie się w okresie 24 - 27. października 2019 r. w Szklarskiej Porębie, natomiast Kongres SP IPA będzie miał miejsce w Janowie Podlaskim w dniach 6 - 8. grudnia 2019 r.                    z udziałem licznych delegacji zagranicznych. Servo Per Amikeco !!!

 

sekretarz ZGW IPA - Szczecin kol. Mariola Świątczak

zdjęcia - uczestnicy posiedzenia

Powrót na górę strony