Turniej piłkarski w Kraśniku - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Turniej piłkarski w Kraśniku

Data publikacji 16.03.2013

9 marca 2013 roku, drużyna piłkarska IPA/KWP Lublin wzięła udział w zorganizowanym przez ZT NSZZ Policjantów KPP w Kraśniku i policyjnych emerytów „Turnieju Służb Mundurowych w halowej piłce nożnej”. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk, Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku oraz ZT NSZZ KWP w Lublinie.

Do rozgrywek przystąpiło 9 drużyn reprezentujących Policję, Straż Miejską, ABW, Wojsko Polskie, organizator turnieju – drużyna emerytów - oraz zaprzyjaźniona drużyna GKP Targówek Warszawa. Gry eliminacyjne toczyły się w dwóch grupach. Nasza drużyna trafiła do grupy B i w pierwszym meczu zmierzyła się z drużyną Straży Miejskiej Lublin. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W kolejnym meczu nasz zespół spotkał się z reprezentantami Wielonarodowej Brygady z Lublina wygrywając go 1:0.

W następnym meczu, naszej drużynie przyszło się zmierzyć z debiutującą na arenie turniejowej reprezentacją CBŚ Lublin. Nasi piłkarze nie zlekceważyli debiutantów i podeszli z pełną mobilizacją  do meczu, zwyciężając w "świętej wojnie" 7:0. W decydującym o pierwszym miejscu meczu, zmierzyliśmy się z drużyną GKP Targówek Warszawa. Przez całe spotkanie na boisku "iskrzyło". Nasi rywale nie przebierali w środkach dążąc do wygranej, jednak sędziowie stanęli na wysokości zadania nie pozwalając na zbyt brutalną grę. W tych niekiedy dramatycznych okolicznościach mecz na szczycie ostatecznie zakończył się naszą wygraną 3:2.


W finale turnieju przyszło nam zagrać z gospodarzami turnieju KPP Kraśnik, którzy bezdyskusyjnie wygrali grupę A. Emocje towarzyszące finałowi dodatkowo podgrzewał fakt, że  był to rewanż za finał Mistrzostw Policji z 2011 roku, rozgrywanego na tej samej hali, w którym przegraliśmy 0:2.


Po stojącym na wysokim poziomie meczu nasza drużyna wygrała 1:0 po bramce niezawodnego Pawła Guza, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju oraz królem strzelców i zdobyła okazały Puchar Burmistrza Kraśnika. Najlepszym bramkarzem został zawodnik GKP Targówek, Puchar „fair play” zdobyła Straż Miejska Lublin, najstarszym zawodnikiem okazał sie Jerzy Kawiak  (Emeryci). Podziękowania dla naszych sponsorów, szczególnie dla firmy BROWARY LUBELSKIE „PERŁA” SA.


Końcowa kolejność turnieju:
1. KWP Lublin
2. KPP Kraśnik
3. ABW Lublin
4. GKP Targówek Warszawa
5. Emeryci
6. Wielonarodowa Brygada Lublin
7. CBŚ Lublin
8. Komisariat V Policji w Lublinie
9. Straż Miejska Lublin
Do zobaczenia na następnym turnieju w Kraśniku.


Tekst: Piotr Stachura


 

Powrót na górę strony