IV Turniej piłkarski służb mundurowych - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

IV Turniej piłkarski służb mundurowych

Data publikacji 02.10.2011

1 października 2011 roku – wykorzystując przepiękną pogodę, jaka w tym dniu gościła nad Lublinem - Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie wspólnie z Regionem IPA Lublin Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, zorganizował i przeprowadził „IV Turniej piłkarski o puchar Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KWP w Lublinie”.

W turnieju, który odbył się na „orliku” przy ul. Pogodnej w Lublinie udział wzięło pięć drużyn z jednostek Policji z terenu miasta Lublina (Komisariaty V, VI, VII Policji, Oddział Prewencji KWP w Lublinie oraz ZT/IPA KWP Lublin). Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”., a o zdobytym miejscu w zawodach decydowała zdobyta liczba punktów.

Turniej rozpoczęliśmy „mocnym uderzeniem” wygrywając z Komisariatem VI Policji 7 : 0, w drugim meczu pokonaliśmy 5 : 1 drużynę Komisariatu V Policji. Do trzeciego meczu przystąpiliśmy z obawami o swoja kondycję, ale po zaciętej walce wygraliśmy 4 : 1 z Oddziałem Prewencji KWP w Lublinie. Niestety w ostatnim meczu ulegliśmy 0 : 2 drużynie z Komisariatu VII Policji i w końcowej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce.

Po zaciętej rywalizacji odbywającej się duchu „fair play”, zwycięzcą turnieju została drużyna z Komisariatu VII Policji w Lublinie, a III miejsce przypadło drużynie z Oddziału Prewencji KWP w Lublinie. Najlepszym strzelcem zawodów okazał się kol. Robert Cielma z KP VII, a najlepszym bramkarzem kol. Grzegorz Żmijki z KWP w Lublinie.

Po trudach rywalizacji zawodnicy posilili się smaczną grochówką, a następnie odebrali puchary i statuetki z rąk Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów KWP w Lublinie kol. Waldemara Dziedzica.
Do zobaczenia na następnym turnieju.

Szczególne podziękowania kieruję na ręce sędziego głównego turnieju Pani Agnieszki Karpińskiej oraz sponsora turnieju - firmy Browary Lubelskie „Perła” Spółka Akcyjna.

Autor tekstu/zdjęcia: Piotr Wójcik – Prezes LGW IPA 

Powrót na górę strony