IPA Polska

Aktualności
RSS

 • 01.12.2015

  Nasi długoletni ...

  W połowie listopada 2015 r. odbyła się miła uroczystość wręczenia odznak IPA długoletnim członkom Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Szczecin. Spotkanie miało miejsce w zaprzyjaźnionym pensjonacie PISZ w Pobierowie. Jako pierwsza została odznaczona koleżanka Zofia Krasa z Regionu IPA w Koszalinie, która w naszym stowarzyszeniu działa już 20 lat.

 • 30.11.2015

  IPA Region Jelenia Góra współorganizatorem XI Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego o Puchar Komendanta.

  Wręczeniem pucharów, medali i dyplomów zakończył się XI Młodzieżowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. Współorganizatorem oraz sponsorem gadżetów dla młodzieży było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji –IPA Region Jelenia Góra.

 • 27.11.2015

  POLICJA W OPERZE

  W dniach 12 - 14 listopada 2015 w Operze Krakowskiej odbył się II Światowy Festiwal Osób Niewidomych „SOUNDS FROM THE HEART” /Głos z Serca/. Organizatorem tego niespotykanego w skali świata przedsięwzięcia jest krakowski odział KLUBU LIONS i „Zasłużony dla IPA SP” - Pan Jacek Legendziewicz z firmy turystycznej „JORDAN”. Festiwal jest wydarzeniem muzycznym mającym formę konkursu, w czasie którego niewidomi lub słabo widzący wokaliści walczą o nagrody za najlepsze wykonanie oryginalnych, specjalnie dla nich stworzonych piosenek.

 • 26.11.2015

  „Święto Niepodległości w Kętrzynie”

  Warmińsko-Mazurska Grupa Wojewódzka IPA dołączyła do Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji MotoMasuria, „Sztabowózu” Jarek Sztabiński oraz Grupy SIM PCK z Kętrzyna, organizatorów społecznej inicjatywy uczczenia narodowego Święta Niepodległości. Pomimo corocznych obchodów 11 listopada przygotowywanych przez władze samorządowe społecznicy postanowili wyjść bezpośrednio do mieszkańców miasta i w innej formule przeżywać radośnie najważniejsze dla Polaków Święto.

 • 25.11.2015

  „Jesienna wyprawa do Niemiec”

  Stało się tradycją, że co roku na zaproszenie niemieckiej IPA z Grünberga członkowie naszego Stowarzyszenia z Warmii i Mazur w październiku wyjeżdżają do Niemiec. Tym razem udali się przedstawiciele Regionu Bartoszycko-Lidzbarskiego: Jarek Sztabiński, Zbyszek Szleszyński i Dorian Burdyło oraz Zasłużony dla Sekcji Polskiej Mirek Sędrowski.

 • 24.11.2015

  Drużyna Regionu IPA Gdynia na 33 Światowym Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej w Eibergen w Holandii.

  W turnieju tym wzięło udział 208 drużyn z 56 państw w 4 kategoriach wiekowych. Nasza drużyna wystąpiła w kategorii 35+, w której startowało 65 drużyn podzielonych na 8 grup.

 • 23.11.2015

  Kongres Światowy IPA

  13 – 18 października 2015 r. w miejscowości Limassol na Cyprze odbył się XXI Światowy Kongres IPA., w którym uczestniczyłem jako delegat. W charakterze obserwatora udział w Kongresie wzięła Aneta Sobieraj – II wiceprezydent SP IPA. Kongres ten miał szczególny charakter z uwagi na to, że był to Kongres podczas którego kończyła się trzyletnia kadencja członkom władz światowych IPA i zgodnie z przyjętymi zmianami w Statucie – w ostatnim dniu Kongresu odbyły się wybory nowych władz – na czteroletnią kadencję.

 • 20.11.2015

  Sukces drużyny IPA w otwartych zawodach strzeleckich z okazji Święta Niepodległości.

  13 listopada 2015 roku Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Suchej Beskidzkiej zorganizował otwarte zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości.

 • 19.11.2015

  Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mundurowych i Ratowniczych „Razem Bezpieczniej”.

  6 listopada 2015 roku w godzinach od 8.30 do 15.00 na Hali Sportowej przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej. Był to Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mundurowych i Ratowniczych „Razem Bezpieczniej”. W rozgrywkach obok policjantów, udział wzięła również drużyna Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

 • 18.11.2015

  XXIII OGÓLNOPOLSKI RAJD GÓRSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH RESORTU SPRAW WEWNĘTRZNYCH „KARKONOSZE 2015”

  Komisja Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych zorganizowała XXIII Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych, który odbył się w Szklarskiej Porębie, a bazą Rajdu były ośrodki „Królowa Karkonoszy” i „Halny"